My dva

Čtyři roční období

V životě už jsem slyšel nespočet rad, a i přes to, že mnohé z nich byly nevyžádané, děkuji za ně, protože stejně jako moudrý princ v pohádce Třetí princ, mám raději rady než zdobná sedla, i když mi k moudrosti chybí ještě pořádný kus cesty. A cest se vlastně i týkala rada mého nastávajícího tchána. To slovo nemám moc rád, stejně jako tchýně, přijde mi, že ho vymýšlel někdo, kdo skutečně neměl rád rodiče své nastávající, nebo nastávajícího. Takže zkrátka Mišák (to už je lepší) řekl Noný (více v Proč Noný), že by si spolu lidé měli prožít čtyři roční období, než se vezmou.. jo a alespoň jednu dovolenou. A já s hrdostí říkám, Mišáku, splněno!

Léto 2021

S Noný jsme měli hezké setkání 22. 7. v Parapleti na akci Sejdeme se na zahradě. Sledujte, přesně před rokem. Od té doby jsme se potkávali, procházeli (musel jsem vzít Noný hned brzy na procházku, protože na Sejdeme jsem nebyl úplně ve formě, nýbrž jsem to krapátek více přehnal s oslavou života), chodili na koncerty, vyrazili spolu na filmový festival do Varů a 22. 8. jsme si řekli, že to bereme vážně. No jasně, že jsme to brali vážně, ale je dobrý si to říct. Takže svatba je přesně jedenáct měsíců od zformalizování vztahu. 

Na Střeleckém ostrově

Podzim 2021

Krásný podzim a náš první společný výlet na Šumavu, ale nebyla to pouze Šumava. Zažili jsme spolu spoustu srandy a poznal jsem ještě více, že s toule ženou chci být po zbytek života, protože mimo toho, jak je krásná a milá duše je neuvěřitelně vtipná a veselá. Takže určitě nebudeme žít stereotyp (odkaz na skaldbu). Zažili jsme podzimní grilovačky, kde při návratu z jedné máme velmi vtipnou historku. Šli jsme z Paraplete a já se na jednom místě jal Noný vyznávat lásku. Když v tom kousek od nás zastavilo několik policejních aut s majáky a začali někoho honit. A Noný mi říká: „Daví, asi se něco děje, měli bychom jít.“ A já říkám: „Ano, máš pravdu, něco se děje, já Tě miluju.“ Po pravdě jsem díky moravskému vínu ani nezaznamenal, že se dělo něco jiného než mé vyznání lásky a mám to pouze z vyprávění. Ten podzim mi také Noný říkala, že na to, že jsem jí říkal, že téměř nepiju, tak že docela dost chlastám. Srovnával jsem to s obdobím dřívějším, ale je pravda, že do abstinence to mělo daleko. Na podzim jsme se také řádně seznámili s Daníkem, nastávajícím švárou, ale detaily si raději necháme pro sebe. 

Zima 2021/2022

Zimu jsme si rozdělili na dvě části. Tu naší, se sněhem a ježíškem na Vánoce a americkou, tedy únor strávený v Miami. Byli jsme společně v Krkonoších, což jsem i zvěčnil obrázkem (který mimochodem pořád vozím v kastlíku a čekám, až se o něj Vanes přihlásíš ), prožili nádherný advent završený žádostí o ruku na Vánoce (samostatný článek), po půlnoci 24. 12., přesně 4 měsíce a dva dny od doby, kdy jsme vztah zformalizovali. Jak jsme zjistili později, máme v rodinách rozdílné vnímání času, kdy se žádá o roku, pro jednu část rodiny to bylo pozdě, pro druhou zase brzo. A možná vlastně i jak se žádá, i když jsem si dopředu u Noný potvrdil, že se nemusí o její ruku dříve nikde ucházet než právě u ní. Miami byla super a byla to naše první dlouhá dovolená a přežili jsme. Ba co víc, přijeli jsme ještě více naladění na svatbu a odpočítavadlo na webových stránkách svatby mělo ještě tři cifry. 

Jaro 2022

Jaro je nádherné, úplně svadí k tomu mít potomky. Možná teď čekáte další senzaci, ale zklamu Vás, všechno pěkně až po svatbě, přesně tak jak řekl Mišák. Ale abychom nezaháleli, vyrazili jsme společně s ragbisty do Dánska. Věřte, že to je taky dobrá prověrka, ale Noný se toho nebojí a hádejte co, byli jsme spolu u dalšího moře, a dokonce jsme se i zhoupli na houpačce. Jsem rád, že tam byla, že milovaná osoba je součástí něčeho, co miluju.

Léto 2022

Poslední společná dovolená před svatbou byla týden v Itálii. Bylo to nádherné, i když pro Noný určitě náročné. Dva dvanáctiletý a jeden dvaačtyřicetiletý puberťák, to dá zabrat. Ale užili jsme si město, moře, pizzu, gellato, bazén, sportovní výkony  a vše hladce. Možná jsme se na svatbu tak nevysmažili, ale na společný život jsme se za ten rok hodně vynasnažili. 

Mimo to jsme po celý rok zažili mnoho zajímavých večírků, společenských akcí, návštěv kina, večeří s přáteli, návštěv rodin (a že to u nás dá zabrat to všechno objezdit), procházek, společných večerů, malování, milování, zkrátka Vivaldi i Mišák musí být spokojení

Věříme naší lásce a děkujeme Vám, že Vy věříte nám

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.